Tradicinė popietė su lenkiškom giesmėm

Kaip įprasta, Trečiojo amžiaus universitetas, įsikūręs Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centre, surengė adventinę popietę. Šį kartą (gruodžio 20-tąją) mūsų svečiai buvo Kėdainių lenkų draugijos vokalinis ansamblis ,,Issa”.

Ansamblis įsikūręs dar 1998 m., dabar jam vadovauja Valerija Vansevičienė. Šventėje dalyvavo 8 dainininkės. Jis yra koncertavęs ne tik Kėdainių krašte, bet ir kitur Lietuvoje bei užsienyje. Savo pasirodymą jis pradėjo ne lenkiškai, o lietuviškai, tačiau netrūko ir lenkiškų giesmių bei dainų. Štai populiari Kalėdų giesmė ,,Tyli naktis, šventa naktis” auditorijoje suskambo lenkiškai, bet netrukus ją pasigavo ir klausytojai, ir dalis giesmės buvo pagiedota lietuviškai. Ne visi žino, kad ši visame pasaulyje garsi giesmė gimė 1818 m. Austrijoje, netoli Zalcburgo. Originalus jos tekstas – vokiečių kalba, tačiau ji išversta ir į anglų, lietuvių bei kitas kalbas. Giesmės autoriai – F. K. Gruberis (melodija) ir J. Moras (tekstas).

Ypač buvo malonu klausytis lenkiškų giesmių ir dainų degant keturioms ”Issos” dovanoto adventinio vainiko žvakėms (renginys vyko paskutinę advento savaitę).

TAU klausytojus pasveikino ir Kėdainių lenkų draugijos pirmininkė Irena Duchovska. Draugija gyvuoja jau 16 metų. Nuoširdžiais žodžiais į susirinkusiuosius kreipėsi ir Studijų centro studijų vedėja doc. dr. Rima Jasnauskaitė: ,,Praeities nepakeisi, o ateitis turi savo paslaptį”, – sakė tų namų šeimininkė.

Dėkojome ansambliui, Kauno kolegijos Kėdainių studijų centrui, kad jau nemažai metų glaudė mūsų TAU. Didžiausia  padėka buvo TAU dekanei Gražinai Jedemskienei, kuri, net ir pasibaigus koncertui, užvedė nemažai lietuvių liaudies dainų. Popietėje dalyvavęs armonikierius Antanas Babenskas (beje, gyvenantis kaimynystėje, buvusiuose J. Paukštelio namuose) nuotaiką skaidrino savo grojimu ir dainavimu. Na, ir, žinoma, ragavome susineštų adventinių valgių.

Zita ZOKAITYTĖ, TAU klausytoja

Pasidalinkite savo nuomone:

Turite pastebėjimų? Pasiūlymų?
Norite išsakyti savo nuomonę ar pranešti apie įvykį?
Rašykite mums.

CAPTCHA Image