Studijų centre paminėta Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 diena – Europos kalbų diena. Tą dieną Humanitarinių studijų centro Anglų kalbos ryšiams su visuomene ir Verslo anglų kalbos studijų programų I kurso studentai atliko Kauno kolegijoje akademinės bendruomenės apklausą,  kurios metu bandė išsiaiškinti, kokias užsienio kalbas kolegijos bendruomenės nariai įvaldę ir kokias norėtų išmokti.

Apklausos rezultatai rodo, kad populiariausia užsienio kalba Kauno kolegijoje yra anglų kalba, nedaug nuo jos atsiliko rusų kalba, trečia pagal populiarumą – prancūzų kalba. Galima didžiuotis daugiakalbe bendruomene, nes ji turi narių, kalbančių vokiečių, lenkų, ispanų, baltarusių, turkų, norvegų ir danų kalbomis. Beveik visi nariai gali bendrauti bent dviem užsienio kalbomis.

Tarp svajonių kalbų pirmąją vietą užėmė ispanų kalba, nedaug nuo jos atsiliko italų kalba, tarp ne Europos kalbų populiariausia japonų kalba. Kolegijos bendruomenės nariai kaip aktualias taip pat įvardino vokiečių, anglų, prancūzų, rusų, turkų, vengrų, norvegų, suomių, danų, švedų ir kinų kalbas.

Spėkite, kokia respondentams kalba gražiausia? Prancūzų! Ją paminėjo net tie, kurie tos kalbos nemoka. Antrąją ir trečiąją vietas dalinasi lietuvių ir ispanų kalbos.

Europoje yra 225 vietinės kalbos, tai sudaro tik 3 procentus visų pasaulio kalbų (pasaulyje yra beveik 7000 kalbų). Europos Sąjungoje kalbama 24 oficialiomis kalbomis ir apie 60 regioninių ir mažumų kalbų, skatinama išmokti bent dvi užsienio kalbas. Dvikalbystė ir daugiakalbystė turi daug teigiamų aspektų: padeda gauti darbą, bendrauti ir bendradarbiauti su kitos šalies gyventojais, geriau pažinti kitos šalies kultūrą.  

Pasidalinkite savo nuomone:

Turite pastebėjimų? Pasiūlymų?
Norite išsakyti savo nuomonę ar pranešti apie įvykį?
Rašykite mums.

CAPTCHA Image