Nuo ko prasidės studijos? Įvadinėje savaitėje – draugiškos pažintys ir išsami informacija

Kas yra kolokviumas, rotacija, praktika, mokslinė duomenų bazė? Kada gausiu stipendiją? Ką daryti, jei domina studijos užsienyje?  Kur kreiptis, jei reikia pažymos? Pirmosiomis studijų dienomis užgriūva klausimų lavina, į kuriuos atsakymus naujieji kolegijos studentai galės sužinoti išsamiai ir betarpiškai.

Rugsėjo 1-5 dienomis pirmakursių laukia įvadinė savaitė – susitikimų su kolegijos vadovais, dėstytojais, studentais ciklas, skirtas naujai atėjusiems studijuoti į kolegiją.

Kaip pasakoja Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotoja studijoms ir mokslui dr. Nijolė Zinkevičienė, patirtis rodo, jog pirmo kurso studentas, atėjęs į aukštąją mokyklą, susiduria su tam tikrais sunkumais, nes mokymasis bendrojo lavinimo mokykloje ir studijos kolegijoje labai skiriasi.

Rengiamos įvadinės savaitės tikslas – supažindinti pirmo kurso studentus su aukštąja mokykla, į kurią jie įstojo, su koleginių studijų specifika, mokymosi aplinkomis ir darbuotojais, į kuriuos galima kreiptis tam tikrais atvejais. „Norime, kad pirmakursiai kuo greičiau adaptuotųsi, pasijustų kolegijoje kaip namuose,“ – akcentuoja N. Zinkevičienė.

Iniciatyvos organizatoriai sudarė informatyvią programą: įvadinės savaitės metu su studentais kalbėsis kolegijos centrinės administracijos atstovai, tarnybų vadovai,  bibliotekos darbuotojai, fakultetų dekanai, prodekanai, katedrų vedėjai, studentų atstovybės nariai. Taip pat studentai susipažins su meno kolektyvų ir sporto sekcijų vadovais, sužinos daugiau apie galimybes dalyvauti sporto ir meno veikloje.

Anot organizatorių, susitikimuose pirmojo kurso studentai sužinos apie kolegijos istoriją, susipažins su savo aukštosios mokyklos struktūra, aptars universitetinių ir koleginių studijų panašumus ir skirtumus. Jie išmoks akademinę terminologiją, kuri greitai taps jų kasdieninės kalbos dalimi. Anot rengėjų, jei kolegijos administracijos atstovai rengiasi kalbėti bendromis temomis, įvesdami pirmakursį į studijų kolegijoje kontekstą (studijų programa, ankstesnio mokymosi įskaitymo galimybės, aukštojo mokslo studijų finansavimas ir esminiai studentų rotacijos principai, tarptautiškumo galimybės, akademinė etika ir kt.), tai susitikimuose su fakultetų darbuotojais  tos pačios ir kitos temos bus paliestos detaliau.

„Užsiėmimų metu tikimės pirmakursių reakcijos, diskusijų. Norime, kad jie suprastų, jog kolegijoje vyrauja draugiška atmosfera, čia jie visuomet gali gauti reikiamą informaciją ir pagalbą. Svarbu žinoti, kur ir į ką kreiptis atitinkamoje situacijoje,“ – pabrėžia N. Zinkevičienė. „Kolegijos kultūroje dėstytojas ir studentas yra lygiaverčiai partneriai. Tačiau tai dar ne viskas. Kadangi didžiulis dėmesys studijų procese skiriamas praktiniam mokymui, mūsų socialinių partnerių – įmonių ir organizacijų atstovų – vaidmuo yra ypatingai svarbus. Įvadinės savaitės metu studentai išgirs apie praktikų Lietuvoje ir užsienyje galimybes bei savo profesinės karjeros perspektyvas.“

Įvadinės savaitės tvarkaraštis

Pasidalinkite savo nuomone:

Turite pastebėjimų? Pasiūlymų?
Norite išsakyti savo nuomonę ar pranešti apie įvykį?
Rašykite mums.

CAPTCHA Image