Kviečiame paminėti tarptautinę vertėjų dieną

Rugsėjo 30 diena – Tarptautinė vertėjų diena. Ši atmintina diena sutampa su rugsėjo pabaigoje minima Šv. Jeronimo vardo diena. Šv. Jeronimas, arba Euzebijus Hieronimas Sofronijus, gimė 347 metais Stridone, Dalmatijoje. Jis – garsus teologas, Vakarų Bažnyčios tėvas. Jeronimas išvertė Senąjį ir Naująjį Testamentus iš graikų ir hebrajų kalbų į lotynų kalbą ir parašė komentarus. Šis vertimas, vadinamas Vulgata, Katalikų bažnyčios yra pripažintas oficialiu Biblijos tekstu. Tarptautinė vertėjų federacija 1991 metais Jeronimo mirties dieną paskelbė Tarptautine vertėjų diena, taip skatindama vertėjų solidarumą ir siekdama populiarinti vertėjo profesiją. Pasak federacijos, šios dienos tikslas yra:

„Priminti žmonėms, besinaudojantiems vertimo raštu ir žodžiu paslaugomis, apie svarbų darbą, kurį atlieka vertėjai, neretai liekantys šešėlyje.“

Kauno kolegijos Humanitarinių studijų centras kviečia visus studentus ir kolegas, kurie neabejingi kalbai ir vertimui, paminėti Tarptautinę vertėjų dieną.

Trumpai pristatysime D. Robinson leidinį “Becoming a Translator”, išmėginsime jėgas Protų mūšyje, pasidalinsime patirtimi ir smagiai praleisime laiką.

Renginys vyks rugsėjo 29 d. 12 val. 406 auditorijoje (Pramonės pr. 22A). 

Maloniai laukiame.

Pasidalinkite savo nuomone:

Turite pastebėjimų? Pasiūlymų?
Norite išsakyti savo nuomonę ar pranešti apie įvykį?
Rašykite mums.

CAPTCHA Image