Kiekvienas galime padėti sau

Klubo ,,Kelias į save“ vadovas Arūnas JonuškisTrečiojo amžiaus universiteto, įsikūrusio Kauno kolegijos pastate Kėdainiuose, klausytojai susitiko su klaipėdiškiu, miesto klubo  ,,Kelias į save“ vadovu Arūnu Jonuškiu. Trijuose nemokamuose susitikimuose, vykusiuose kovo 9-tą, 16-tą, 23-čią, jis pasakojo  apie su džok (išvertus ,,delnų ir pėdų“) taškinį masažą, kuriuo jis užsiiima jau ne vieną dešimtmetį. Pirmąją paskaitą susipažinome su taškais, susijusiais su galva, kaklu, krūtine (širdis, plaučiai),  antrąją – su virškinimo sistema, trečiąją- su stuburu, sąnariais.

Lektorius atvirai sakė, kad būtent šiuo gydymo būdu jis pats yra išsigydęs obstrukcinį bronchitą (kuris jam atsirado dirbant su cheminėmis medžiagomis), sąnarių skausmus (po mokykloje patirtos traumos), migreną, egzemą ir net Laimo ligą, kuria jis buvo net dukart užsikrėtęs. ,,Nesu medikas, bet galiu duoti daugiau negu medikai“, – gal ir ne ypač kukliai kalbėjo klaipėdiškis, tačiau jis sakė, kad ten, kur įprastai medicina bejėgė, su džok gali pagelbėti, tik reikia netingėti kasdien užsiiminėti šiuo būdu. Žinoma, prieš tai gavus žinių apie su džok. Buvo galima nusipirkti net keletą apie su džok A. Jonuškio išleistų knygų bei jo sukurtų šiam masažui skirtų prietaisų.

Lektorius  daug dėmesio skyrė teisingai ekologiškai mitybai: valgyti reikia keletą kartų per dieną- neleisti organizmui badauti, ir vakare neprisikimšti. Raugintos (fermentuotos) daržovės, vaisiai, žolės, įvairūs fermentuoti užpilai – nuo senų senovės išbandytas sveikas maistas. Ir mėsos reikia valgyti, aišku su saiku. Įdomu buvo išgirsti, kad „rėmuo ėda“ ne nuo per didelio rūgšties kiekio, o nuo per mažo. Vengti reikia cukraus, gaminių iš kvietinių miltų. Juk anksčiau pyragus valgyta tik per didžiąsias šventes. Arūnas Jonuškis vadovaujasi akademiko Boriso Bolotovo mokymu apie žmogaus sveikatą. Pastarojo knygų taip pat buvo galima įsigyti.

TAU klausytojai

Įdomiausia buvo nors kiek išbandyti su džok masažą. Auditorijoje atsirado žmonių, kuriems tuo metu skaudėjo tai galvą, tai ausis, juos čia pat bandyta gydyti. Ne vien taškiniu masažu, bet ir reikiamų rankos nykščio (o jis, sakė lektorius, atitinka mūsų galvą) taškų vietose prilipintais karčiaisiais pipirais ar kitomis sėklomis. Kai kam netrukus pagerėjo, kai kam gal ir nelabai, tačiau pamatėme, kad nuolat dirbdami su savimi ir be vaistų galime padėti patys sau.

Zita ZOKAITYTĖ, TAU klausytoja  

Pasidalinkite savo nuomone:

Turite pastebėjimų? Pasiūlymų?
Norite išsakyti savo nuomonę ar pranešti apie įvykį?
Rašykite mums.

CAPTCHA Image