Apie senąjį Kėdainių dvarą ir … Ameriką

,,PASKUTINIS SKRYDIS” KOLEGIJOS PATALPOSE

Pilnutėlė salė prigužėjo Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) klausytojų į pirmąjį po žiemos atostogų suėjimą Kauno kolegijos Humanitarinių studijų centre (Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro pavadinimo jau neliko, mat buvęs Kėdainių studijų centras nuo rugsėjo kelsis į Kauną). Tikimės, kad mūsų TAU vis dėlto Kėdainiuose veiks.

Tarsi ,,paskutiniam skrydžiui“ (bent šiose patalpose) TAU dekanė Gražina Jedemskienė sudarė ypač didelį studijų planą. Šią sesiją mokysimės kompiuterinio raštingumo bei graikų kalbos (be jau seniai dėstomų anglų ir vokiečių kalbų). Suplanuotas susitikimas su Kauno valstybinio muzikinio teatro primadona, poete, libretiste Violeta Sagaityte (jis turėjo įvykti pernai, bet buvo atidėtas dėl viešnios ligos), su Kėdainių kultūros ir Č. Milošo premijų laureatu kėdainiečiu archeologu Algirdu Juknevičiumi, su Su Džok specialistu klaipėdiškiu Arūnu Jonuškiu, TAU Kauno apskrities filialo direktore prof. Nijole Petronėle Večkiene, lektore doc. dr. Laima Kyburiene.

Numatoma net keletas išvykų ir ekskursijų. Žadame važiuoti filmuotis Lietuvos TV laidoje ,,Klauskite daktaro“, tuo pačiu aplankant Prezidentūros kieme neseniai įsteigtą Valstybės pažinimo centrą. Senjorams siūlomi netgi du koncertai Kauno filharmonijoje, edukacinė ekskursija į Raudondvario (Kauno r.)  dvarą, tuo pačiu susitinkant Vilkijoje su dailininke, rašytoja Albina Žiupsnyte. Na, o gegužę, birželį, kaip jau tapo įprasta, vyksime  tolėliau – šįkart į ekskursiją po Marijampolės apskrities istorines, kultūrines vietas bei aplankysime šiaurės Lenkiją  (Šv. Lipka, Olštynas, Gdanskas, Sopotas, Malborkas ir Žalgirio mūšio vieta).

Senojo Kėdainių dvaro vaizdai

Dėstytojas Romualdas MišeikaKauno kolegijos dėstytojas kėdainiškis Romualdas Mišeika, jau ne kartą anksčiau susitikęs su TAU klausytojais, pirmajame TAU užsiėmime, rodydamas nuotraukas, papasakojo apie senąjį Kėdainių dvarą. Turėjome galimybę išvysti daugybę buvusių E. Totlebeno rūmų nuotraukų (kaip žinome, šie rūmai buvo susprogdinti nacių 1944 m.). Įdomu, kad dvaro savininkas vokiečių kilmės grafas Rusijos generolas Eduardas Totlebenas (miręs Vokietijoje) buvo palaidotas Kėdainių liuteronų bažnyčios mauzoliejuje, bet vėliau jo palaikai perkelti į Sevastopolį. Įdomi ir detalė, kad Totlebenas savo dukroms buvo pastatęs žaidimų namelį Vilainiuose (jis nėra išlikęs).

Gyveno filmų apie Džeimsą Bondą prodiuserės namuose

O nauja TAU narė Vida Liutkevičienė pasidalino įspūdžiais iš JAV. Šią šalį ji kartu su vyru aplankė praėjusių metų pabaigoje. Atskridę į Floridą (apsistoję pas ponios Vidos pusseserę, čia gyvenančią jau 24-tus metus), jie aplankė žymias šio krašto vietas, pavyzdžiui, Sent  Pitersberge (miestas pavadintas Sankt Peterburgo garbei) S. Dali muziejų, netgi buvusią ponios Vidos bendradarbę JAV gyvenančią kėdainietę Mariją Aksenavičienę, Rytų pakrantės puikius paplūdimius (Floridoje gruodį temperatūra buvo 26-28 laipsniai šilumos) ir kt.

TAU narė Vida Liutkevičienė Liutkevičiams buvo padovanota trijų dienų kelionė į Niujorką, kur Manhatano rajone pamatė JAV prezidento D. Trumpo gyvenamąjį namą (tai dangoraižis, prezidentas gyvena trijuose viršutiniuose aukštuose), sargybą prie jo, sugriautų Prekybos centro dvynių vietoje pastatytą dangoraižį ir memorialą 2001 m. rugsėjo 11-osios aukoms, Šv. Patriko katedrą ir kitas vietas. Jie dalyvavo kalėdiniame miuzikle. Įdomu, kad minėtos pusseserės dukra dirba pas filmų apie Džeimsą Bondą prodiuserę Barbarą Broccoli (ji paveldėjo šį darbą iš savo tėvo), taigi Liutkevičiai iš arti galėjo pamatyti ir Niujorko turtuolių bei įžymybių gyvenimą.

Zita Zokaitytė, TAU klausytoja

 

Pasidalinkite savo nuomone:

Turite pastebėjimų? Pasiūlymų?
Norite išsakyti savo nuomonę ar pranešti apie įvykį?
Rašykite mums.

CAPTCHA Image